Yara Bakımı

Yara, çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelir ve doku bütünlüğünün bozulması olarak tanımlanır. Cerrahi, fiziksel, radyoaktif ve termal etkilere bağlı olarak oluşabilir.

Oluşmuş bir yaranın öncelikle derinliği, gelişim süreci, nedeni, inflamasyonu ve genel durumu saptanmalı ve tedavi için süreç bu ilk gözlem evresi ile başlamalıdır. Yaranın iyileşmesini etkileyen çok fazla faktör bulunmaktadır. Bunlar sistemik ve çevresel faktörlerdir. Sistemik faktörlerin belirlenmesi için ilk olarak hastanın kan değerlerinin incelenmesi gibi klinik işlemler yapılmalıdır.

Çevresel faktörlerin özellikle yatan hastalarda en aza indirilmesi için uygulanabilecek yöntemlere buradan ulaşabilirsiniz.

Yara iyileşmesini hızlandırmak için yaranın iyileşme mekanizmasına katkı sağlayan lokal ve genel etki gösteren medikal ürünler kullanılabilir. Medikal takviye için yaranın detaylı muayenesi ve genel testlerin uygulanması gerekmektedir. Yara bakımında sağlık teknolojisi gelişmelerini ve yara bakımı üzerine yazılan güncel bilimsel makaleleri takip eden; sağlık organizasyonlarında yetkin profesyonel sağlık personeli ile evde sağlık çözümleri sunan, Oksijen Sağlık & Bakım, İzmir’de evde sağlık hizmetleri bağlamında faaliyet gösteren, T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı özel bir sağlık kuruluşudur.

İzmir’de evde sağlığın adresi, Oksijen Sağlık & Bakım, yara bakımı konusunda uzman ekibiyle, evinizde sağlığa kavuşmanız için gereken bütün adımları gerçekleştirmek üzere hizmetinizdedir.

Detaylı bilgi almak için arayınız.

İzmir’de evde sağlık hizmeti almak için bizleri arayınız.

Hastanın ihtiyacı olan hizmeti belirlemek amacıyla “Ücretsiz Keşif” faaliyeti gerçekleştirmek üzere sizleri ziyaret etmemiz için lütfen randevu alınız.

Randevu almak için bizi arayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

serum-takma
Serum Takma

Serum, içeriğinde çeşitli çözeltiler bulunan; boş veya içerisine ilaç enjekte edilere…

Devamını Oku
sonda-takma
Sonda Takma

İdrar sondası uygulaması, idrar kanalından idrar torbasına ulaşılarak idrarın boşaltı…

Devamını Oku
enjeksiyon-ve-kan-alma
Enjeksiyon ve Kan Alma

Enjeksiyon, tek kullanımlık bir enjektör’ün ucunun; belirli bir kısmının, yüzeyden, v…

Devamını Oku